Vysokotlakový čistič (vapka) a jeho uskladnenie počas zimy

Vysokotlakový čistič (vapka) a jeho uskladnenie počas zimy

Teraz by mal spozornieť každý, kto vlastní vysokotlakový čistič hovorovo nazývaný aj vapka. Blíži sa zima a pár minút, ktoré obetujete na správne zazimovanie vášho čističa vám môže ušetriť nemalé financie – čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Studenovodný či horúcovodný vysokotlakový čistič
S vapkou šetríte čas pri umývaní auta alebo dlažby okolo domu. Množstvo spotrebovanej vody je podstatne nižšie ako pri využití iných čistiacich zariadení, ktoré nečistia tlakom.

Naša spoločnosť Krupa Kajo, s.r.o. je oficiálnym predajcom studenovodných vapiek a horúcovodných vapiek značky NilfiskKärcher, Makita či Lavor a ktorým zabezpečujeme záručný a pozáručný servis. Ročne predáme desiatky hoby a profi vysokotlakových čističov a za roky skúseností sme odpozorovali častý problém, vznikajúci nesprávnym zazimovaním vášho stroja.

čistenie vysokotlakovým čističom - vapkou
Tlak vody zabezpečuje jednoduché odstránenie väčšiny nečistôt. Na mastné flaky je potrebné použiť chémiu alebo vysokotlakový čistič s ohrevom.

Výhodou pri používaní vapky je úspora vody

Každý vysokotlakový čistič – či už sa jedná o studenovodný vysokotlakový čistič, či horúcovodnú vapku (s ohrevom vody) má v sebe zabudované čerpadlo na vodu, ktoré pretláča vodu pod vysokým tlakom zo zásobníka do hadice a následne do pištole, vďaka čomu spotrebuje minimálne množstvo vody pri svojej prevádzke.

vysokotlakový čistič
Pomocou vysokotlakového čističa odstrániť hravo nečistoty z vašej terasy či steny budovy.

Vysokotlakový čistič nám najčastejšie nosia zákazníci na jar so slovami “po zime proste prestal fungovať, ale na jeseň ešte išiel”

Vysokotlakový čistič je súčasťou mnohých domácností či firiem, ktorého využívajú na umývanie auta, bicykla, náradia, záhradného nábytku či vonkajšej podlahy. Teraz však prichádza zima a s ňou mrazy, ktoré by mohli vapku poškodiť- kedže vo vnútri zariadania sa nachádzajú zbytky nevytlačenej vody odporúčame vapku skladovať na miestach kde teplota neklesne pod +5°C. Napájaciu hadicu na vodu odpojíme a rovnako skladujeme na mieste ktoré nezamŕza. Rovnako pred uskladnením stlačíme pištoľ (v momente keď je už vypnutý čistič), aby sme zbavili zariadenie posledného tlaku v hadici a zariadené, ktorý je pri zazimovaní nežiadúci.

Častou príčinou nefunkčnosti vysokotlakových čističov je práve poškodenie spôsobené dôsledkami zamrznutia vody v zariadení – dochádza k roztrhnutiu čerpadla alebo vodných rozvodov a ako následok prístroj stráca potrebný tlak – voda z pištole strieka len jemným prúdom alebo vôbec.

Zvažujete kúpu nového vysokotlakového čističa? Nechajte si od nás poradiť – kontaktujte nás napríklad pomocou kontaktného formulára, alebo nám zavolajte.

 

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Pin Share
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply