Fúrik stavebný či záhradný – vyberajte s rozumom

Fúrik stavebný či záhradný – vyberajte s rozumom

Fúrik – jeho kúpa je jednoduchá záležitosť, pri ktorej je dôležité mať na pamäti jedinú vec- na aký účel ho budeme využívať.

Stavebný kovový fúrik 80l Bantam
Stavebný fúrik bantam s plným kolesom

Stavebný fúrik Bantam – jedná sa o najpoužívanejší typ, ktorý sa využíva na stavbách ale svoje využitie nachádza aj v domácnostiach, pri prácach spojených s úpravami okolia obydlia kde je potrebná vyššia nosnosť fúrika- napríklad prevoz kameňov, štrku či betónu. Fúrik má povrchovú úpravu proti korózii – poasfaltovanie. Plné koleso s celokovovou oskou umožňuje na fúriku nosiť ťažšie materiály. Objem korby je 80 litrov.

Fúrik 80l čierna plechová korba
Záhradný fúrik s plechovou korbou a nafukovacím kolesom s dušou

Záhradné – v tejto kategórií existuje niekoľko druhov – jednoduchý záhradný fúrik s nafukovacím kolesom – tak ako stavebný, aj tento je povrchovo upravený namočením do asfaltu avšak nemá plné koleso, ale koleso s dušou. Je vhodný na prevoz lahších nákladov, napr. vrecia so zeminou, hnojivo či burinu.

Fúrik 80l plechová korba
Záhradný fúrik s pozinkovanou plechovou korbou a nafukovacím kolesom s dušou

Ďalšou verziou je pozinkovaný záhradný fúrik s nafukovacím kolesom. Tento model má korbu povrchovo upravenú proti korózii pozinkovaním. Túto verziu často volia domácnosti najmä do záhradiek. Je vhodný na prevoz zeleniny z poľa či ovocia zo sadu. Jednoduchým krátkym vystriekaním vodou z hadice alebo vapkou ho vyčistíte.

Fúrik 180l PVC korba
Nadrozmerný záhradný fúrik s obsahom korby 180 litrov

V záhradnách často využívaným je práve nadrozmerný fúrik s plastovou korbou, ktorá má objem 180 litrov. Tento typ s nafukovacím kolesom je určený na údržbové práce v záhrade okolo rodinného domu, chaty či chalupy. Pohodlne do neho vopcháte pokosenú trávu, ostrihané konáre či vytrhanú burinu. Vďaka nadrozmernej korbe vám ušetrí množstvo času.

Veľký fúrik
Záhradný fúrik s veľkou korbou a nafukovacím kolesom – vopcháte do neho veľké množstvo záhradného odpadu – ako pokosenú trávu, konáre z ostrihaných stromov či kríkov.
Duša na fúrik
Duša na na koleso fúrika

K fúrikom s nafukovacími kolesami odporúčame dokúpiť náhradnú dušu na fúrik.

Ďalšie dodávané príslušenstvo:

– plné koleso fúrika bez osky

-plné koleso fúrika s oskou

-nafukovacie koleso fúrika s dušou

-náhradná korba fúrika 80l

-šróby ku korbe

Pripravené kusy pred expedícou z našej predajne v LM:

 

 

stavebné fúriky v Liptovskom Mikuláši

A množstvo máme skladom:

Máte nejaké otázky? Neváhajte nás kontaktovať

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Pin Share
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply