Plechové a plastové kontajnery na obecný a separovaný odpad

Plechové a plastové kontajnery na obecný a separovaný odpad

Vyvíjajúcim sa trendom v likvidácii odpadu vyprodukovaného domácnosťami, firmami či úradmi je práve jeho separácia- tzn. oddeľovanie ďalej nepoužiteľného odpadu od toho, ktorý sa dá recyklovať a následne znovu použiť. Medzi takýto odpad patria najmä PVC plasty, obaly Tetrapak, sklo a papier. Všetky tieto suroviny sa dajú opätovne využiť na výrobu recyklátu, z ktorého sú následne vyrábané ďalšie výrobky.

Separácia odpadu nie je žiadúca vec len z enviromentálneho hľadiska, ale môže značne znížiť výdaje na likvidáciu odpadu, ktoré ako domácnosť či firma každoročne vynaložíte. Množstvo obcí a samospráv, pod ktoré likvidácia odpadu spadá, ponúkajú zvýhodnené ceny odvozu smetí tým subjektom, ktoré separujú.

Kontajner PVC 120l - rôzne farby
PVC kontajnery s objemom 120 a 240 litrov sú dostupné v rôznych farbách – žltá, zelená, modrá, čierna, červená, hnedá.

Na zber komunálneho odpadu sa najčastejšie používajú čierne PVC kontajnery o objeme 120 a 240 litrov, prípadne 110 litrové kuka nádoby (povrchová úprava ZN – čiže pozinkované), ktoré sú vhodné pre rodinné domy a menšie firmy. Pre obyvateľov bytoviek, väčšie firmy a úrady sú vhodné kontajnery s objemom 1100 litrov – môže byť plastový alebo plechový. Na separovaný odpad sa zas využívajú farebné plastové kontajnery, ktoré sú dostupné v niekoľkých farebných variáciách.

Kontajner na zber komunálneho odpadu 1100 l Zn
Kontajner na zber komunálneho odpadu s objemom 1100 litrov

Ako spoločnosť sa dlhoročne sústredíme na predaj a dodávame kontajnery a kuka nádoby do domácnostní, firiem. úradov, obcí a samospráv po celom území Slovenska. Pri hromadných odberoch poskytujeme množstevné zľavy a dovezieme ich až k vám domov.

Ponuku plastových a plechových kontajnerov rôzych objemov si môžete pozrieť aj na našom internetovom obchode: http://www.kajo.sk/kontajnery-a-vrecia/ 

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Pin Share
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply