Oporné koliesko s nastaviteľnou výškou – zákonná povinnosť – aktualizované

Oporné koliesko s nastaviteľnou výškou – zákonná povinnosť – aktualizované

Oporné kolieska na prívesné vozíky sú po novom zo zákona povinné (opätovne došlo k zmene zákona a táto povinnosť bola vylúčená).

výškovo nastviteľné oporné koliesko na prívesný vozík

*(aktualizované) Majitelia prívesných vozíkov by mali spozornieť, pretože podľa nových pravidiel sú povinní namontovať na svoje prívesné vozíky oporné pomocné koliesko (resp. opornú tyč s nastaviteľnou výškou) na prednú previsnutú časť pred nápravou alebo na ťažnú tyč, v opačnom prípade môžu nastať problémy pri zastavení policajnou hliadkou, či pri technickej kontrole, kedy Váš vozík síce kontrolou prejde, no len na 30 dní – do tejto lehoty musíte závadu odstrániť – teda oporné koleso namontovať.

Týka sa to každého prívesného vozíka, ktorého zaťaženie na ťažnú tyč- tzv. oje prívesu so stredovou nápravou DC prevyšuje 50 kilogramov.

Upevnenie kolieska vďaka úchytu, ktorý býva často súčasťou je naozaj jednoché – stačia vám k tomu 2 metrické skrutky, dve matky a dve podložky:

Set oporné koliesko na vozík s nastaviteľnou výškou
Ideálne je kúpiť celý set – oporné koliesko, vrátane uchytenia. Budete si tak istý, že úchyt bude sedieť so šírkou tyče na ktorej je koleso pripevnené.
uchytenie na oporné koliesko na prívesný vozík
Uchytenie na oporné koleso- je vhodné aby malo povrchovú úpravu proti korózii – najčastejšie pozinkovaním. Jedná sa o jednoduchú kovovú úchytku, do ktorej vieme zasadiť rúrku s oporným kolesom.
podporné koleso na prívesný vozík
Koleso s priemerom 200mm – s nastaviteľnou výškou a priemerom úchytovej tyče 48mm

Máte vozík no nemáte oporné koliesko? – Môžete si ho u nás objednať prostredníctvom eshopu, prípadne dopytom na obchod@kajo.sk

*Pre zlú interpretáciu zákona došlo k jeho zmene a oporné kolieska už nie sú povinným vybavením prívesného vozíka

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Pin Share
Rating: 3.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply