Ochranná prechodová lišta na káble

Ochranná prechodová lišta na káble

ochranná lišta na káble do pracovného prostredia
Ochranná prechodová lišta na káble

Na čo sa používa ochranná prechodová lišta na káble? Ochrana zdravia pri práci či akejkoľvek verejnej akcii akým je koncert, vianočné či veľkonočné trhy alebo akomkoľvek verejnom zhromaždení je absolútnou nutnosťou. Čoraz častejšie sa kladie dôraz na správne a bezpečné označenie káblov a rozvodov práve na miestach kde by mohlo dôjsť k poraneniu spôsobeného zakopnutím či horšie – poškodeným elektrickým káblom.

Práve na takéto účely sú vhodné ochranné prechodové lišty na káble, ktoré sú vďaka použitiu výraznej žltej farby ľahko viditeľné aj na miestach kde by človek mohol položené káble ľahko prehliadnuť.

Ochranná prechodová lišta je vyrobená z tvrdeného plastu, vypuklého tvaru, zväčša žltej alebo žlto-čiernej farby, povrch je protišmykovo upravený. Stredom ochrannej lišty na káble vedie tzv. kanál, do ktorého pokladáme káble. Ochranná prechodová lišta môže mať jeden, dva, tri či viac kanálov a podľa toho ju označujeme ako jednokanálová ochranná prechodová lišta, dvojkanálová prechodová lišta na ochranu káblov atď.

dvojkanálová ochranná prechodová lišta na káble
Podľa počtu kanálov rozdeľujeme ochranné prechodové lišty na jednokanálové, dvojkanálové či viac-kanálové

Prechodové ochranné lišty majú (väčšinou) dĺžku 1m a sú vyrábané tak, aby boli ľahko a bezpečne nadpájateľné stavebnicovým systémom – kedy jednu do druhej jednoducho zasuniete. Takto môžete ochrániť káble či iné rozvody na dlhšom úseku. Bežne na jarmokoch či koncertoch na otvorenom priestranstve ťahajú 6 či 8m líšt za sebou.

Aj keď sú prechodové lišty vyrobené z naozaj tvrdého plastu a veľa z nich má maximálnu nosnosť 2000 či 3000kg, prejazd autom cez ne sa neodporúča, aj keď by takýto prejazd osobným automobilom mali vydržať (to je už ale na zvážení každého majiteľa).

napájateľné prechodové lišty na ochranu káblov
Ochranné prechodové lišty majú na jednom konci výrezy a na druhom konci výstupky ktoré sú do seba ľahko napájateľné, vďaka čomu si vieme prechodovú ochranu rozšíriť na ľubovolnú dĺžku.

Potrebujete ochrannú prechodovú lištu jednorázovo? V tom prípade si ju môžete požičať v dobrej požičovni náradia. Na Orave je to napríklad naša požičovňa náradia Krupa Kajo v Dolnom Kubíne či na Liptove požičovňa náradia SPOJAK.sk v Liptovskom Mikuláši.

ochranná prechodová lišta na káble
Jednokanálová ochranná prechodová lišta na káble
Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Pin Share
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply