Multitool – nástroj na všetko

Multitool – nástroj na všetko

Multitool alebo multi-tool, či po slovensky multi nástroj je oscilačné zariadenie, ktoré vďaka dostupnosti rozmanitého príslušenstva zvládne brúsenie, rezanie či pílenie dreva, plechu, gumy, plastu alebo aj stavebných materiálov. Jeho využitie je naozaj univerzálne- od malých úprav či dokončovacích prác až po práce širokého rozsahu- a podľa toho by mal kupujúci voliť typ, značku a potrebné príslušenstvo. Hoby multi tool náradie, určené pre domácich majstrov je určené na práce menšieho rozsahu, prípadné úpravy v domácnosti či na chate.

Hoby multitool – multináradie v kufríku, vhodné pre domácich majstrov – 400W model Extol Premium, dodávaný v praktickom plastovom kufríku.
  • Tip: Načo si dať pri kúpe multitool náradia pozor? – Je to najmä dostupnosť príslušenstva, pretože s týmto nástrojom zvládnete väčšinu prác v domácnosti či značnú časť prác na stavbe, je vhodné mať v zásobe dostatok pílových kotúčikov na kov, plast, drevo, vypilovacie listy – širšie či užšieho priemeru, pílový list na stavebné materiály, brúsne papiere atď.

Rezanie, brúsenie na ťažkodostupných miestach, či odstraňovanie starej farby, náterov, či lepidiel – vďaka multinástroju to už nie je žiadny problém, nižšie si pozrite fotogalériu, s pár spôsobmi využitia:

Pre rozsiahlejšie práce, či pre profesionálne použitie odporúčame voliť multitools náradie od renomovaných značiek ako je Makita, Metabo, Bosch, DeWalt prípadne to najlepšie čo môžete dostať – značku Fein, ktorá ponúka absolútnu špičku a je pôvodným konštruktérom tohto stroja.

U nás najpredávanejší model Makita TM3010CX5J, dodávaný v stohovateľnom plastovom kufri vrátane širokého príslušenstva.

Veľkou výhodou niektorých modelov multibrúsok je rýchloupínanie, ktoré výrazne uľahčuje a urýchľuje výmenu pracovných nástrojov.

Nižšie si môžete pozrieť videá, na ktorých sme upravovali šuflíky v jednej z našich predajní – najskôr sme podľa lasera zarovnali odpílením vrch čela a následne ho prebrúsili:

Pílenie pomocou multi toolu zarovno s laserom:

Brúsenie pomocou multibrúsky Fein:

 

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Pin Share
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply