Montážne lepidlá a ich použitie

Montážne lepidlá a ich použitie

S rozvojom stavebných technológií a postupov prichádzajú na trh produkty, ktoré dokážu riešiť a zjednodušovať pred tým časté a problematické práce. Pri stavebných prácach či úpravách sa občas vyskytne úkon, ktorý by ste radšej nerobili – takým môže byť napríklad vŕtanie do obkladov či dlažieb, uchytenie poštovej schránky na fasádu či pripevnenie líšt k plávajúcej podlahe. To všetko sú práce pri ktorých by sa človek radšej vyhol vŕtaniu a úkonom súvisiacim s upevňovaním.

Avšak na všetky tieto úkony môžete zvoliť tekuté klince – motážne lepidlá. Ponuka montážnych lepidiel je veľmi široká, na trhu je niekoľko značiek v ponuke, dôležité je však vybrať to správne. Vďaka MS polýmérovým lepidlám sa Váš výber podstatne zjednoduší. Ešte nedávno ste si pred samotným úkonom museli premyslieť, aké to vlastne materiály idete lepiť. Montážne lepidlá s rozpúšťadlami patria k lacnejším, no nemôžeme s nimi lepiť materiály ako sú napríklad polystyrén či zrkadlá, pri ktorých by použitím lepidiel došlo k roztaveniu polystyrénu či znehodnoteniu striebornej, odrazovej vrstvy na zrkadle.

Mamut lepidlo - tekuté klince
Mamut lepidlo – tekuté klince

V prípade, že chcete lepiť materiály s nesavým povrchom ako spomínaný polystyrén, zrkadlo, lakované či farbené sklo, molitán, lakované materiály, a iné nesavé povrchy je potrebné použiť lepidlo s MS polýmérmi. Sú to konštrukčné lepidlá ktoré neobsahujú rozpúšťadlá, lepia savé aj nesavé materiály, lepia aj za vlhkých podmienok a sú mrazuvzdorné. K vytvrdeniu potrebujú minimum vzdušnej vlhkosti, ktorá sa v spoji vždy vyskytuje. Z týchto základných, no veľmi dôležitých vlastností je zrejmé, že rozhodovanie o tom aké lepidlo pri lepení, toho či iného materiálu použiť odpadá a to len vďaka univerzálnemu lepidlu.

Práca s MS polymermi je veľmi jednoduchá- nanáša sa v pruhoch alebo bodoch – a len na jeden z lepených povrchov. Lepidlo netvrdne okamžite, nie je nutné sa s montážou ponáhľať. Pri lepení hladkých povrchov (napr. zrkadlo) je možné MS polymer kombinovať s obojstranonu lepiacou páskou, ktorá zaistí pridržanie počas vytvrdnutia lepidla.

S lepidlom Mamut zalepíte čokolvek - hladké aj drsné, savé i nesavé povrchy.
S lepidlom Mamut zalepíte čokolvek – hladké aj drsné, savé i nesavé povrchy. Vodotesné spoje, fixácia parapiet či prahových dosiek, schodov, lepenie podlahových líšt, obkladových prvkov a iné…

V ponuke našeho obchodu nájdete overené lepidlá Mamut Glue značky Den Braven. Na sklade ich držíme v dvoch prevedeniach –Mamut Glue Original- biele a priesvitné Mamut lepidlo Crystal. Lepidlo Mamut Glue High Tack je moderné vysokopevnostné lepidlo na báze MS polymérov s okamžitou fixáciou a mimoriadne vysokou počiatočnou priľnavosťou až 500 kilogramov na meter štvorcový. Výsledná pevnosť po úplnom vytvrdnutí je 22kg/cm2. Výborne lepí drevo, drevotriesku, preglejku, OSB, MFD, kameň, betón, tehly, keramiku, kov, sadrokartón, sklo, dlažbu a ďalšie stavebné matériály.

Aplikácia lepidla Mamut: Podklad musí byť čistý bez mastnoty, prachu a voľných častíc. Lepidlo nanášajte aplikačnou pištolou (pištol na tmel) na jednu stranu lepeného spoja. Množstvo lepidla prispôsobte veľkosti lepenej plochy a hmotnosti telesa. Následne silno pritlačte plochy k sebe. Pred vytvrdnutím nezaťažujte spoj vonkajšími silami.

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Pin Share
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply