Elektrocentrála a zváračka v jednom – Heron EWH220

Elektrocentrála a zváračka v jednom – Heron EWH220

Heron EWH 220

V dnešnom článku vám predstavíme zariadenie, ktoré síce vyzerá ako elektrocentrála, avšak je to hybridný stroj a mimo benzínového generátora elektrického prúdu má v sebe zabudovanú aj zváračku. Jedná sa o výkonný model so silným štvortaktným motorom s obsahom 439ccm. Výstup elektrocentrály je jednofázová krytá zásuvka 230V s istením na 26 ampérov. Maximálny výkon 5,5kW a menovitý 5kW umožňuje napojiť na centrálu väčšinu stavebného elektronáradia. Nádrž s objemom 25 litrov umožňuje pracovať podla veľkosti zaťaženia niekoľko hodín vkuse (spotreba ≤ 0,5l/kWh pri 75% zaťažení).

Heron elektrocentrála so zváračkou
Heron elektrocentrála so zváračkou – výkonný stroj, ktorý vám uľahčí robotu.

Častým problémom s ktorým sa v našej brandži (predaj, servis, požičovňa stavebného a záhradného náradia) stretávame je napájanie zváračky na elektrocentrálu, čo laicky povedané nie je jednoduchá záležitosť. Nedávno nám kvôli tomu zhorela Pramac elektrocentrála s Honda motorom, ktorá síce parametrovo vyhovovala, no zváračka nemala zabudovanú elektroniku, ktorá by ustrážila vysoké výkyvy, ktoré vznikajú pri zváraní.

Práve z tohto dôvodu spoločnosť Heron, ktorá sa venuje primárne výrobe elektrocentrál vyrobila elektrocentrálu so vstavanou 220 ampérovou zváračkou, ktorá dokáže zvárať elektródami do priemeru až 5mm, pričom elektrický generátor je perfektne odladený so zváracím invertorom a nedochádza k výkyvom zváracieho oblúka.

Celý stroj váži 87kg (bez pohonnej hmoty), čo je len o 4kg viac ako porovnateľný model bez zváračky (Heron EGM 55 AVR-1), no vďaka príslušenstvu -nafukovacím kolesám a ťažnému nádstavcu -madlám, ktoré sú súčasťou dodávky zvládne presun stroja aj jeden chlap. Je ideálny na zváranie, nájde uplatnenie v stavebníctve, montážnych prácach, či prácach na miestach bez prístupu k elektrickej energii.

Zváračku s elektrocentrálou môžete kúpiť u nás v kamenných predajniach alebo na eshope.

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Pin Share
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply