Ako na zavesenie detskej hojdačky?

Ako na zavesenie detskej hojdačky?

Rozhodli ste sa zhotoviť či kúpiť vašej ratolesti hojdačku? Alebo ste si kúpili závesné kreslo?

V tom prípade budete riešiť kde a ako správne (a hlavne bezpečne) zavesiť nielen detskú hojdačku. Tu sú osvedčené tipy ako na to:

  • zavesenie na tráme pomocou uchytenia hojdačky – v tomto prípade máme na výber z dvoch možností:

1. trám prevŕtať a prestrčiť ním uchytenie, ktoré sa zvrchu zaistí veľkoplošnou podložkou

uchytenie_hojdačky_do_trámu

2. ďalšou možnosťou je využiť objímkové uchytenia hojdačiek – tie môžu mať rôzny tvar (okrúhly alebo štvorcový) a priemer (v závislosti od rozmerov hranola, guľatiny či kovovej tyčky na ktorú sa chystáme hojdačku zavesiť). Dnes si už môžete vybrať z naozaj širokej ponuky hojdačkových uchytení.

  • zavesenie hojdačky na tráme je možné aj pomocou závrtného háku alebo závrtného oka – pred tým ako hák do dreva nakrútime si predvŕtame dostatočne hlboké a široké diery aby sme zabránil neželanému štiepeniu trámov a ich oslabeniu. Tento typ háku sa využíva najmä tam, kde nemáme prístup k trámu z vrchnej strany.

A čo v prípade, ak chceme zavesiť hojdačku v interiéri, kde žiadny trám nemáme? Možnosťou je umiestnenie priamo do betónového stropu – použiť môžeme závrtný hák spomenutý vyššie alebo jeho alternatívu s závesný hák s metrickým závitom, ktorý montujeme pomocou chemickej kotvy:

Na záver už len upozorníme, že pred prvým použitím hojdačky je vhodné spraviť záťažový test – pokiaľ sa jedná o detskú hojdačku stačí ak sa na hák na chvíľu zavesí dospelá osoba, v prípade závesného kresla alebo dvojhojdačky, je vhodné vykonať záťažový test vo dvojici.

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Pin Share
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply